راهنمای خرید میز تحریر

نکات مهم جهت خرید میز تحریر

نخستین نکته در خرید میز تحریر این است که: باید استحکام میز را بسنجید، میز تحریر کودک نباید زیاد از حد فانتزی و ضعيف باشد. بچه ها بازی گوش هستند، این اقتضای سن آن ها است و چه بسا با میز خود هم امکان دارد بازی کنند، میزی که قصد خریدش را دارید باید محکم و در عین حال سبک و بی خطر باشد.

چه جنسی برای میز تحریر مناسب است؟

میز تحریر روکش ملامینه: سطح ملامینه که در هسته آن ام دی اف قرار دارد، ملامینه باصرفه، با دوام و همين‌ طور از مقاومت بالایی برخوردار است. ملامینه دارای آرایه ها و زمينه های رنگی وسیعی و همچنين الگوهایی با طرح انواع چوب است. یک لمینت با کیفیت با اینکه ممکن است دارای ضخامت کمی باشد ولی در در برابر فشار بالا تحمل و درعین سبک بودن استقامت زیادی دارد.

ابعاد استاندارد برای ساخت میز تحریر چگونه است؟

برای ساخت میز تحریر باید طول میز را بین 70 تا 120 سانتیمتر در نظر بگیرید. همچنين می توانید برای عمق صفحه میز عددی بین 55 تا 60 سانتیمتر را در نظر بگیرید ارتفاع استاندارد میزتحریر از زمین 75 سانتیمتر است.

ضخامت مناسب صفحه میز تحریر حداقل ۱۶ میلیمتر است و در صورت تمایل می توانید صفحه میز را دوبل بسازید که ضخامت آن به ۳۲ میلیمتر افزایش پیدا می کند.

 میز تحریر نباید لبه های تیز و برنده داشته باشد، این نکته بسیار مهم است. لبه های میز بچه باید خمیده و قابل انعطاف باشند، شما باید لبه های میز را لمس کنید و از امنیت آن مطمئن شوید، همانطور که در بالا هم گفتیم، کودکان بازیگوش هستند و باید احتمال بدهیم که شاید اطراف میز زمین بخورند، پس رعایت این نکته نیز اجباری است.

 میز تحریر را مناسب با فضایی که در نظر دارید تهیه کنید، به اتاق بچه تان یا قسمتی از منزل که برای بچه تان در نظر گرفته اید نگاهی بیاندازید و ببینید باید چه میزی و در چه سایزی را تهیه کنید، این کار را از قبل انجام دهید زیرا هنگامی که برای خرید اقدام می کنید، اینقدر مدل های مختلف می بینید که امکان دارد گیج شوید.

 ارتفاع میز باید به گونه ای باشد که هنگامی که بچه تان دستش را روی میز بگذارد میز و آرنج بچه در یک خط قرار بگیرند، سعی نکنید با ارتفاع صندلی این فاصله را تنظیم کنید به دلیل آن که آن گاه پاهای بچه اذیت می شوند، در خصوص پاها هم: کف پای بچه باید روی زمین باشد و زانوی بچه هم در زاویه ۹۰ قرار بگیرد. نکته دیگر در پرداخت هزینه زیاد سخت گیری و مقاومت نکنید، شما قرار نیست هر ماه یک میز تهیه کنید، قدری بیشتر پول خرج کنید و میز بهتری را بخرید تا فرزندتان در نهایت آرامش تکلیف هایش را انجام دهد، چنانچه میز بچه را اذیت کند وی از انجام صحیح تکلیف های خود سر باز می زند و به مرور از این کار زده می شود، پس تلاش کنید نکات بالا را در نظر بگیرید.

فضای لازم برای گذاشتن میز تحریر چه مقدار است؟

به فضای خود هم نگاهی واقع نگرانه بیندازید و ببینید چه مقدار فضا برای میز تحریر دارید. مجدداً تأکید می کنم که یک میز بزرگ مقدار زیادی فضا اشغال می کند و یک میز اِل بهترین انتخاب برای فضای کوچک نیست.

میز ال به اندازه میز نیمکتی با هر فضایی جور نمی شود و جا دادن آن در یک اتاق کوچک آن فضا را پر و باقی فضا را بدون استفاده و تنگ می کند. اگر اتاق کوچکی دارید، باید از تمام فضاها بیشترین استفاده را بکنید.

کتابخانه باید در نزديک ترین فاصله نسبت به میزتحریر باشد تا استفاده از آن در زمان مطالعه به آسانی صورت بگیرد.

اگر کتابخانه ای بصورت مجزا ندارید، در موقع خرید به میزهای تحریر دارای کتابخانه توجه بیشتری داشته باشید.

در صورتی که فضای اتاق کوچک است، میز تحریری انتخاب کنید که کتابخانه ای در بالای خود داشته باشد.

استفاده از فضای دیوار در فضاهای کوچک ایده ای اصولی است.

Share this: